קיבלתם שירות מקצועי ואישי? נשמח אם תחוו דעתכם!
 
קיבלתם שירות מקצועי ואישי?
נשמח אם תחוו דעתכם!
 
 
צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

למה להשתמש בכלי יהלום?

 
היהלום, החומר הקשיח והעמיד ביותר שנמצא בעולם, אמנם ידוע בתור חומר גלם בו עושים שימוש בעיקר בתחום התכשיטנות והנוי, אך לא רבים יודעים כי היהלום נמצא בשימוש בתעשיות מרובות ומגוונות, חלקן אפילו מפתיעות וזאת הודות לתכונות המאפיינות את חומר גלם זה.
 

היהלום – מבנה

 
היהלום הוא חומר גלם הבנוי מיסוד הפחמן בלבד. היהלום הוא סריג אוטומרי, כאשר אטומי הפחמן שבו מחוברים אחד לשני בקשרים קוולנטיים- כל אטום מחובר לארבעה אטומים אחרים. מבנה זה הוא שאחראי על יציבות החומר הסופי, היהלום, שכן הרמה האנרגטית בתצורה זו הכי נמוכה שכן זוגות האלקטרונים מרוחקים זה מזה. המבנה הכימי של חומרים הוא שקובע במרבית הפעמים את התכונות של החומר עצמו, כמו במקרה של היהלום שקשיחותו ועמידותו היא תוצר ישיר של תצורת האטומים שבחומר.
 

שימושי היהלום בתעשיות השונות

 
השימוש העיקרי ביותר ביהלום כחומר גלם הוא בתעשיית התכשיטנות. היהלום נחשב לאחד מחומרי הגלם היקרים ביותר ולאחר ליטושו מדובר באבן אסתטית ויפה שזוכה לאהדה בקרב רבים בעולם. שימוש נוסף ביהלום נובע משימושו העיקרי כפריט תכשיט, הוא שימוש בו ככלי לליטוש יהלומים אחרים. לאור קשיחותו של היהלום, רק יהלום יכול לשמש לשם עיצוב, השחזה וליטוש של יהלום אחר, כך שיהלומים שלא ניתן ללטשם לשם שימוש בתעשיית התכשיטנות הופכים להיות כלים לעיצוב יהלומים אחרים.

שימוש נוסף ומפתיע במיוחד ביהלומים, הוא בתעשיית הבנייה. משתמשים ביהלום בחלק של הלהב של מסורים מסוימים, המכונים מסורי יהלום. היהלום מקנה עמידות גבוהה מאד למסור ומאפשר לו לנסר דרך חומרים קשיחים במיוחד כמו בטון, אריחים, מרצפות, אבן ושיש. בד.י.א.ל. כלים לתעשיות שיש ואבן בע"מ תוכלו למצוא מסורי יהלום מהאיכותיים ביותר שניתן למצוא כיום בשוק ובמחירים האטרקטיביים ביותר. מסורים אלה הם כלים המאפשרים ניסור של חומרים קשיחים אותם לא ניתן לנסר בדיוק מרבי באמצעים אחרים תוך הקנייה של בטיחות גבוהה מאד למשתמש.
 
 
לצפייה בכל כלי היהלום שלנו - לחצו כאן
להתייעצות והזמנות חייגו אלינו - 072-3215819
 
 
שימוש בכלי יהלום
 

היתרונות בשימוש כלי יהלום

 
כאמור לעיל, היהלום משמש בתעשיית כלי העבודה, בעיקר בצורתו כמסור המאפשר ניסור מיני חומרים שונים. היתרון המרכזי בו הוא עמידותו, משמע, רכישת מסור יהלום על ידי קבלן או חברת בנייה תבטיח לרוב רכישה חד פעמית של כלי העבודה והיכולת להשתמש בו לאורך זמן רב, מה שחוסך לבעל העסק או לקבלן עלויות והוצאות.

יתרון נוסף הוא כמובן, איכות העבודה. מסור היהלום מקנה יכולת חיתוך וניסור חלקה ואיכותית, מה שמצמצם מצבים של שבירת וסדיקת החומר ונותן אפשרות לחיתוך מדויק ושמירה מיטבית על החומר אותו מנסרים. השמירה על החומר מאפשרת חיסכון בחומר ככל הניתן, שכן אינו נשבר בקלות ולא מתבזבז. מסור היהלום מאפשר יכולות גבוהות של דיוק וכך ניתן להגיע לתוצאות מקצועיות ככל האפשר, בייחוד כשמדובר בחומרים כמו שיש למשל.