קיבלתם שירות מקצועי ואישי? נשמח אם תחוו דעתכם!
 
קיבלתם שירות מקצועי ואישי?
נשמח אם תחוו דעתכם!
 
 
צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כלים מומלצים לניסור בטון

 
בטון, מילה שמקורה בשפה הצרפתית, מתייחסת למעשה לחומר בנייה, כאשר תערובת הבטון כיום מורכבת מצמנט, חול, מים וחצץ. החומר בשלב התערובת שלו הוא מעין עיסה פלסטית וגמישה הניתנת לעיצוב והיתרון שבה הוא התקשותה לאחר מספר שעות ותחת תנאים מסוימים לכדי חומר קשיח במיוחד המשמש בעיקר לצרכי בנייה.
 

העבודה עם בטון

 
העבודה עם הבטון כחומר בנייה שמורה לאלו אשר יודעים ומכירים את תכונות החומר, אופן התגובה שלו במצבים שונים והדרך הנכונה והבטוחה ביותר לעבוד איתו. אחד האתגרים המרכזיים בעבודה עם בטון היא ניסורו לאחר שהתקשח, שכן המלאכה דורשת כלי מנסר חזק באופן מיוחד. כיום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב יחסית של מסורים וכלי חיתוך המשמשים לניסור של בטון יבש.
 

מסור היהלום

 
 
בחברת ד.י.א.ל. כלים לתעשיית שיש ואבן בע"מ תוכלו למצוא את מסור היהלום, אשר משמש בין היתר לניסור של בטון לאחר התקשותו. מסור היהלום המגיע בצורת רצועה או דיסק, כאשר להב המסור עשוי מיהלום מלוטש, שכן ידוע לכל כי היהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע ולכן עמידותו הגבוהה גם בפני הבטון המוקשח. בנוסף, עמידותו של היהלום היא זו שתורמת לרמת הבטיחות הגבוהה של מסור היהלום במגע עם בטון קשיח. המנגנון של מסור היהלום מבוסס על מהירות גבוהה מאד, הנשלטת על ידי מנוע פנימי במסור.
 
 
 
כלי יהלום לניסור בטון
 
 
 
 
במקרה ומדובר במסור דיסק, הדיסק מולבש על ציר שמסתובב במהירות רבה (מונע) והחיכוך שנוצר עם החומר שרוצים לנסר, במקרה דנן הבטון, מייצר חום שמביא לניסור החומר. ניתן להשתמש במסור היהלום גם לשם השחזה או עיצוב של בטון.

 

חשיבות השמירה על הבטיחות בעבודת ניסור הבטון

 
ישנה חשיבות ראשונה במעלה של בטיחות כאשר אנו מדברים על עבודה עם חומרי בנייה, כמו בטון וכלי עבודה הטומנים בחובם סכנה, כמו מסור היהלום. חשוב מאד להקפיד על הוראות הבטיחות, הכוללות את אופן העבודה הנכון עם הכלים והחומר, אמצעי המיגון שיש להשתמש בהם בזמן העבודה עם מסור היהלום והבטון ואמצעי הזהירות בהם יש לנקוט בעת עבודה עם מסור יהלום.